ETUSIVU       TAPAHTUMAT       OHJEET       YHTEYSTIEDOT       in English 

Tapahtumia 2017

(laji suunnistus, jos ei muuta mainita)

5.-6.8.2017 Suomen Tunturisuunnistus (Kiilopää)
29.7.2017 Pirkan Soutu (Tampere)
25.-27.7.2017 World Games (Puola)
20.-22.7.2017 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
14.-15.7.2017 NUTS Ylläs Pallas
10.-15.7.2017 Suunnistuksen nuorten MM-kisat (Tampere)
8.7.2017 Porin Raasto -multisport
7.-8.7.2017 Sulkavan Suursoudut
1.-7.7.2017 Suunnistuksen MM-kisat (Tarto, Viro)
1.7.2017 Marski Challenge (Loppi)
29.6.2017 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
17.-18.6.2017 Jukolan Viesti (Joensuu)
12.-15.6.2017 Sotilaiden MM-suunnistus (Hamina)
10.6.2017 Ursak-seikkailukilpailu (Tuupovaara)
10.6.2017 Kymijokiviesti (Kouvola-Kotka)
10.6.2017 Kohiseva Kokka -kirkkovenesoutu (Vieremä)
9.-11.6.2017 Grano Games, nuorten MM-katsastus (Tampere)
4.6.2017 Ii Challenge (Ii)
26.-27.5.2017 NUTS Karhunkierros (Kuusamo)
24.-28.5.2017 Suunnistuksen Maailmancup (Turku/Lohja)
21.5.2017 SM-keskimatka, Huippuliigan finaali (Kangasala)
20.5.2017 Vierumäki Adventure
20.5.2017 MuddyX, MTB Rogaining (Oulu)
13.-14.5.2017 KevätSuunnistus (Kouvola)
9.5.2017 Itä-Uudenmaan juoksu (Loviisa)
6.5.2017 MuddyX South, MTB Rogaining (Ohkola)
6.5.2017 Huippuliiga 3 - sprintti (Sipoo)
23.4.2017 Huippuliiga 2 - FinnSpring (Mynämäki/Nousiainen)
16.4.2017 Huippuliiga 1 - Siljarastit (Paimio)
10.-13.4.2017 Lapponia-hiihtoviikko (Muonio)
8.4.2017 Kevätyönviesti (Turku)
25.3.2017 Hiihtosuunnistuksen SM-erikoispitkä (Ylitornio)
8.-9.3.2017 Oltermannin Hiihto
18.2.2017 Lost in Kajaani Winter
7.-12.2.2017 Hiihtosuunnistuksen EM-kisat (Imatra)
4.2.2017 Ruthless Raja -hiihto (Kainuu)
6.-7.1.2017 Loppiaishisut (Keminmaa)

Vuoden 2016 seurantatapahtumat

15.12.2016 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
25.11.2016 Adventure Race Vierumäki
11.11.2016 Yö-Rogaining (Tampere)
5.11.2016 Raatojuoksu (Sipoo)
21.-22.10.2016 Synkkä Syysunelma (Sammatti)
15.10.2016 SM-erikoispitkä (Tampere)
15.10.2016 4. Muddy-X South, MTB Rogaining (Järvenpää)
8.10.2016 16. Muddy-X, MTB Rogaining (Oulu)
2.10.2016 Oravatonni (Mynämäki)
30.9.-1.10.2016 Vaarojen Maraton (Koli)
24.9.2016 SM-yösuunnistus (Vaajakoski)
23.-25.9.2016 Euromeeting (Latvia)
10.-11.9.2016 Lost in Kajaani -seikkailukilpailu
6.-8.9.2016 Suunnistuksen sotilas-SM (Hamina)
4.9.2016 SM-pitkä (Kirkkonummi)
20.-29.8.2016 Suunnistuksen MM-kisat (Ruotsi)
20.8.2016 Nuorten Jukola (Nurmijärvi)
20.8.2016 Vuokatti Trail Challenge
6.-7.8.2016 Suomen Tunturisuunnistus (Vuontispirtti)
31.7.-4.8.2016 Opiskelijoiden MM-suunnistus (Unkari)
23.7.2016 Pirkan Soutu (Tampere)
21.-23.7.2016 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
16.7.2016 Multi-Sport seikkailukilpailu (Ylistaro)
15.-16.7.2016 NUTS Pallas
10.-16.7.2016 FIN5-Rastiviikko (Hamina)
8.-9.7.2016 Suursoudut (Sulkava)
2.7.2016 Huippuliiga 4, Sprintin MM-katsastus (Porvoo)
2.7.2016 Marski Challenge (Loppi)
1.-2.7.2016 Ii Challenge (Ii)
24.-26.6.2016 MM-katsastukset (Imatra)
18.-19.6.2016 Jukolan viesti (Lappeenranta)
16.6.2016 Huippuliiga 3, (Kouvola)
16.6.2016 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
11.6.2016 Ursak-seikkailukilpailu (Joensuu)
5.6.2016 Huippuliiga 2, SM-keskimatka (Anttola)
27.-28.5.2016 NUTS Karhunkierros (Ruka)
21.5.2016 Vierumäki Advernture
14.5.2016 15. Muddy-X, MTB Rogaining (Oulunsalo)
11.5.2016 Keskilaakso-Rastien VIP-suunnistus (Kouvola)
7.-8.5.2016 KevätSuunnistus (Kouvola)
23.4.2016 Muddy-X South, MTB Rogaining (Järvenpää)
17.4.2016 Huippuliiga 1, Silja-Rastit (Paimio)
11.-15.4.2016 Lapponia-hiihtoviikko (Muonio)
9.4.2016 7 Summits -tunturihiihto (Ylläs)
19.-20.3.2016 Lapin Lumirastit, hs-SM (Ruka)
2.-3.3.2016 Oltermannin Hiihto (Joensuu)
28.2.2016 Botniavasan 52 km (Vöyri)
20.2.2016 Lost In Kajaani Winter Edition
19.-21.2.2016 Kaukopartiohiihto (Kouvola)

Vuoden 2015 seurantatapahtumat

18.12.2015 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
27.11.-6.12.2015 Hiihtosuunnistuksen Maailmacup ja Ensilmen Rastit (Ylläs)
13.-14.11.2015 Adventure Race Vierumäki
31.10.2015 Raatojuoksu (Sipoo)
18.10.2015 SM-erikoispitkä (Hamina)
4.10.2015 Oravatonni (Mynämäki)
3.10.2015 Vaarojen Maraton (Koli)
26.9.2015 SM-yösuunnistus (Vierumäki)
11.-12.9.2015 Lost in Kajaani -seikkailukilpailu
10.-11.9.2015 Suunnistuksen sotilas-SM (Säkylä)
29.8.2015 Kellopuoti Maaseutuseikkailu (Kiuruvesi)
22.8.2015 Nuorten Jukola (Raasepori)
31.7.-7.8.2015 Suunnistuksen MM-kisat (Skotlanti)
25.7.2015 Pirkan Soutu (Tampere)
25.7.2015 NUTS Pallas-maastoultra (Muonio)
18.7.2015 Mesikämmen Challenge-seikkailukisa (Ähtäri)
18.7.2015 Multi-Sport seikkailukilpailu (Ylistaro)
16.-18.7.2015 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
11.7.2015 Marski Challenge-multisport (Loppi)
10.-11.7.2015 Suursoudut (Sulkava)
5.-10.7.2015 Kainuun Rastiviikko, Huippuliiga, MM-katsastus (Suomussalmi)
27.6.2015 Huippuliiga 3, Sprintin MM-katsastus (Loviisa)
27.6.2015 Kärkkäinen Challenge (Ii)
27.6.2015 Vuokatti Trail Challenge
25.6.2015 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
13.-14.6.2015 Jukolan viesti (Paimio)
6.6.2015 Ursak-seikkailukilpailu (Joensuu)
3.6.2015 SSL:n Kumppani- ja eduskuntasuunnistus (Espoo)
24.5.2015 SM-keskimatka (Ikaalinen)
23.5.2015 Huippuliiga 2, Särkänniemi-suunnistus (Tampere)
22.-23.5.2015 NUTS Karhunkierros maastoultra (Ruka)
14.5.2015 Huippuliiga 1, Prisma-rastit (Lohja)
9.5.2015 Spring Adventure (Lohja)
9.5.2015 13. Muddy-X, MTB Rogaining (Kiiminki)
6.-7.5.2015 Kouvolan iltarastit
2.-3.5.2015 KevätSuunnistus (Kouvola)
25.4.2015 2nd Muddy-X South, MTB Rogaining (Mäntsälä)
11.4.2015 Kevätyönviesti (Yläne)
11.4.2015 Saami Ski Race (Enontekiö)
7.-11.4.2015 Lapponia-hiihtoviikko (Muonio)
29.3.2015 Hiihtosuunnistuksen SM-erikoispitkä (Rovaniemi)
28.3.2015 Swix Ski Classics finaali - Årefjällsloppet 47 km (Ruotsi)
21.3.2015 Swix Ski Classics - Birkebeinerrennet 54 km (Norja)
11.-12.3.2015 Oltermannin hiihto (Etelä-Savo)
8.3.2015 Swix Ski Classics - Vasaloppet 90 km (Ruotsi)
7.-8.3.2015 Hiihtosuunnistuksen SM-pitkä ja -viesti (Kouvola)
27.2.-1.3.2015 Kaukopartiohiihto (Kouvola)
8.2.2015 Botniavasan 52 km (Vöyri)
1.2.2015 Swix Ski Classics - König Ludwig Lauf 46 km (Saksa)
25.1.2015 Swix Ski Classics - Marcialonga 57 km (Italia)
17.1.2015 Swix Ski Classics - La Diagonela 43 km (Sveitsi)
11.1.2015 Swix Ski Classics - Jizerska 45 km (Tsekki)

Vuoden 2014 seurantatapahtumat

19.12.2014 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
14.12.2014 Swix Ski Classics - La Sgambeda 35 km (Italia)
10.-14.12.2014 Ensilumen hiihtosuunnistus (Ylläs)
1.11.2014 Raatojuoksu (Sipoo)
25.10.2014 1st Muddy-X South, MTB Rogaining (Mäntsälä)
5.10.2014 Oravatonni (Mynämäki)
4.10.2014 Vaarojen Maraton (Koli)
27.9.2014 SM-yö (Savonlinna)
27.9.2014 MuddyX 12 MTB rogaining (Oulu)
21.9.2014 SM-viesti (Mäntsälä)
18.-19.9.2014 Sotilas-SM -suunnistus (Hämeenlinna)
12.-13.9.2014 Lost in Kajaani -seikkailukilpailu
7.9.2014 SM-pitkä (Jyväskylä)
30.8.2014 eGames, Huippuliigan finaali (Espoo)
30.8.2014 Poppia Maaseutuseikkailu (Kiuruvesi)
16.8.2014 Nuorten Jukola (Kankaanpää)
16.8.2014 Mesikämmen Challenge-seikkailukisa (Ähtäri)
3.8.2014 Esi-Jukola (Paimio)
2.-3.8.2014 Suomen Tunturisuunnistus (Pallas)
2.8.2014 Turku Sprint, Huippuliiga 3
26.-27.7.2014 Botniapöräily + MTB (Vöyri)
26.7.2014 Pirkan Soutu (Tampere)
25.-26.7.2014 NUTS Midnight Sun Trail Ultra (Ylläs-Pallas)
25.-26.7.2014 Nuuskakairan Jotos-seikkailukilpailu (Ylitornio)
25.-26.7.2014 Endurance Quest-seikkailukilpailu (Inkoo)
19.7.2014 Multi-Sport seikkailukilpailu (Ylistaro)
18.7.2014 Somero Yö Rogaining
17.-19.7.2014 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
11.-12.7.2014 Sulkavan Suursoudut
5.-12.7.2014 Suunnistuksen MM-kisat (Italia)
28.-29.6.2014 Rokua Geopark Challenge (Rokua)
26.6.2014 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
14.-15.6.2014 Jukolan viesti (Kuopio)
11.-12.6.2014 Maailmancup (Imatra)
29.5.2014 Prisma-rastit, Huippuliiga 2 (Inkoo)
29.5.2014 Kärkkäinen Challenge (Ii)
24.5.2014 SM-keskimatka (Joutseno)
17.-18.5.2014 Kevät Suunnistus (Kouvola)
16.-17.5.2014 NUTS Karhunkierros, maastoultrajuoksu (Ruka)
10.5.2014 MuddyX 11 MTB rogaining (Muhos)
1.5.2014 Mehiläinen-Sprintti, Huippuliiga 1 (Raisio)
18.4.2014 Kevätyönviesti (Turku)
7.-11.4.2014 Lapponia-hiihtoviikko (Muonio)
29.3.2014 Swix Ski Classics 6 - Årefjällsloppet 61 km (Ruotsi)
28.-30.3.2014 Lapin Lumirastit, SM-hiihtosuunnistus (Sodankylä)
22.-23.3.2014 SM-hiihdot (Jyväskylä)
19.-20.3.2014 Oltermannin viesti (Itä-Suomi)
15.-16.3.2014 FIS World Cup Falun (Ruotsi)
15.3.2014 -Peruttu- Swix Ski Classics 5 - Birkebeiner 54 km (Norja)
8.-9.3.2014 FIS World Cup Holmenkollen (Norja)
7.-14.3.2014 Hiihtosuunnistuksen EM-kisat (Venäjä)
2.3.2014 Swix Ski Classics 4 - Vasaloppet 90 km (Ruotsi)
2.2.2014 Swix Ski Classics 3 - König Ludwig Lauf 46 km (Saksa)
26.1.2014 Swix Ski Classics 2 - Marcialonga 70 km (Italia)
12.1.2014 Swix Ski Classics 1 - La Diagonela 50 km (Sveitsi)
3.-5.1.2014 FIS Tour de Ski, Cortina-Toblach & Final Climb (Italia)

Vuoden 2013 seurantatapahtumat

20.12.2013 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
4.-8.12.2013 Hiihtosuunnistuksen Maailmacup (Ylläs)
1.12.2013 Maastohiihdon maailmancup (Ruka)
30.11.-1.12. Hiihtosuunnistuksen WRE (Kiiruna)
2.11.2013 Raatojuoksu (Sipoo)
1.11.2013 MuddyX 10 MTB rogaining (Muhos)
6.10.2013 Oravatonni (Mynämäki)
5.-6.10.2013 Baltic Junior Cup (Kirkkonummi)
5.10.2013 Vaarojen Maraton, ultrajuoksu (Koli)
28.9.2013 SM-yösuunnistus (Loimaa)
25.9.2013 SSL:n Kumppani- ja eduskuntasuunnistus (Espoo)
18.-20.9.2013 Sotilas-SM -suunnistus (Vekaranjärvi)
13.-14.9.2013 Lost in Kajaani -seikkailukilpailu
8.9.2013 SM-pitkä (Pudasjärvi)
24.8.2013 Nuorten Jukola (Kouvola)
9.-11.8.2013 FSO:n mestaruuskisat (Malax)
9.-10.8.2013 Nuuskakairan Jotos-seikkailukilpailu (Ylitornio)
3.8.2013 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
3.-4.8.2013 Suomen Tunturisuunnistus (Saariselkä)
3.8.2013 Jämi84 - MTB
27.7.2013 Pirkan Soutu (Tampere)
20.7.2013 Multi-Sport seikkailukilpailu (Ylistaro)
12.-13.7.2013 Sulkavan Suursoudut
7.-13.7.2013 Suunnistuksen MM-kisat (Vuokatti)
5.-6.7.2013 Rokua Geopark Challenge (Muhos)
27.6.2013 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
21.-23.6.2013 MM-katsastukset (Joensuu)
20.6.2013 Jatulitour seikkailukisa (Haukipudas)
15.-16.6.2013 Jukolan viesti (Jämsä)
7.-8.6.2013 Maailmancup, NORT (Turku)
18.5.2013 SM-sprintti (Mikkeli)
18.5.2013 NUTS-Karhunkierros 80 km maastoultra (Kuusamo)
11.5.2013 Tampere Games, Huippuliiga 4
9.5.2013 PRISMA-rastit, Huippuliiga 3 (Lohja)
27.4.2013 FinnSpring, Huippuliiga 2 (Paimio)
20.4.2013 eSprint, Huippuliiga 1 (Espoo)
6.-7.4.2013 SM-hiihdot (Kontiolahti)
2.-6.4.2013 Lapponia-hiihtoviikko (Muonio)
29.-31.3.2012 hs-SM-erikoispitkä ja Lapin Lumirastit (Keminmaa-Tornio)
23.3.2013 Swix Ski Classics Final - Årefjällsloppet 75 km (Ruotsi)
20.-21.3.2013 Oltermannin hiihto (Kouvola)
16.3.2013 Swix Ski Classics 5 - Birkebeinerrennet 54 km (Norja)
3.3.-4.4.2013 Hiihtäen Halki Suomen (Virolahti-Jäämeri)
3.3.2013 Pirkan Hiihto 90 km (Niinisalo-Tampere)
3.3.2013 Swix Ski Classics 4 - Vasaloppet 90 km (Ruotsi)
1.-3.3.2013 Kaukopartiohiihto (Utti)
10.2.2013 Botniavasan 52 km (p) (Vöyri)
3.2.2013 Swix Ski Classics 3 - König Ludwig Lauf 42 km (Saksa)
27.1.2013 Swix Ski Classics 2 - Marcialonga 70 km (Italia)
13.1.2013 Swix Ski Classics 1 - Jizerska Padesatka 50 km (Tsekki)

Vuoden 2012 seurantatapahtumat

4.12.2012 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
1.-4.12.2012 Ensilumen hiihtosuunnistus (Saariselkä)
3.11.2012 Raatojuoksu (Sipoo)
14.10.2012 MuddyX 8 -MTB rogaining (Oulu)
6.10.2012 Vaarojen Maraton, ultrajuoksu (Koli)
3.10.2012 SSL:n Kumppanisuunnistus (Helsinki)
29.9.2012 SM-yösuunnistus (Kuusankoski)
23.9.2012 Oravatonni (Mynämäki)
21.-22.9.2012 Lost in Kajaani -seikkailukilpailu
19.-21.9.2012 Sotilas-SM -suunnistus (Riihimäki)
16.9.2012 SM-viesti (Kuopio)
8.9.2012 Jämi21-maastojuoksu
7.-8.9.2012 Maailmancup & Nordic Orienteering Tour (Kajaani/Vuokatti)
21.-25.8.2012 Pyöräsuunnistuksen MM-kisat (Unkari)
18.8.2012 Nuorten Jukola (Vehmaa)
10.-11.8.2012 Nuuskakairan Jotos -seikkailukilpailu (Ylitornio)
4.-5.8.2012 Suomen Tunturisuunnistus (Ylläs)
4.8.2012 Jämi84-MTB (Jämi)
28.7.2012 Pirkan Soutu (Tampere)
27.-28.7.2012 Botniapyöräily (Vöyri)
24.-28.7.2012 Endurance Quest -seikkailukilpailu (Etelä-Suomi)
21.-22.7.2012 Koillismaan Rastipäivät, Barents Ottelu (Kuusamo)
21.7.2012 Multi-Sport seikkailukilpailu (Ylistaro)
20.-21.7.2012 Rokua Geopark Challenge (Rokua)
6.-7.7.2012 Sulkavan Suursoudut
1.-6.7.2012 Kainuun Rastiviikko (Kajaani)
30.6.2012 Kalevan Rastiviestit (Rokua)
16.-17.6.2012 Jukolan viesti (Vantaa)
7.6.2012 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
8.5.2012 Itä-Uudenmaan Juoksu (Loviisa)
5.5.2012 MuddyX 7 -MTB rogaining (Oulu)
28.-29.4.2012 FinnSpring, EM-katsastus (Sipoo)
26.4.2012 Akateeminen Wartti (Helsinki)
15.4.2012 Maastohiihdon Suomen Cup (Ruka)
14.4.2012 Kevätyönviesti (Turku)
6.-9.4.2012 hs-SM-erikoispitkä ja Lapin Lumirastit (Pello)
31.3.2012 SkiClassics Final (Ruotsi)
26.-30.2012 Lapponia-hiihtoviikko (Muonio)
24.-25.3.2012 SM-hiihdot (Imatra)
21.-22.3.2012 Oltermannin Hiihto (Pohjois-Savo)
17.3.2012 Birkebeinerrennet, 54 km (p) (Norja)
10.-11.3.2012 Hiihtosuunnistuksen SM-keskimatka ja Lumi-Toukola-viesti (Kangasniemi)
4.3.2012 Pirkan Hiihto 90 km (Niinisalo-Tampere)
2.-4.3.2012 Kaukopartiohiihto (Utti)
19.2.2012 Tartu Maraton, 63 km (p) (Viro)
18.2.2012 Jämi42 - SKI, 42 km (p)
12.2.2012 BotniaVasan, 53 km (p) (Vöyri)
11.-12.2.2012 Umpihankihiihdon MM (Pudasjärvi)
5.2.2012 König Ludwig Lauf, 50 km (p) (Saksa)
29.1.2012 Marcialonga (Italia)
28.1.2012 Maastohiihdon SM-kisat (Keuruu)
15.1.2012 Maastohiihdon Suomen Cup (Vantaa)
8.1.2012 Jizerska Padesatka 50 km (p) (Tsekki)
6.-7.1.2012 Hiihtosuunnistuksen mc-katsastus (Keminmaa)
5.-8.1.2012 Tour de Ski, Cortina-Toblach & Final Climb (Italia)

Vuoden 2011 seurantatapahtumat

15.12.2011 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
3.-6.12.2011 Ensilumen Rastit (Saariselkä)
27.11.2011 Maastohiihdon maailmancup (Ruka)
5.11.2011 Raatojuoksu (Sipoo)
8.10.2011 Vaarojen Maraton, ultrajuoksu (Koli)
1.10.2011 SM-yösuunnistus (Sastamala)
28.9.2011 SSL:n Kumppanisuunnistus (Vantaa)
25.9.2011 Oravatonni (Mynämäki)
24.-25.9.2011 Maailmancup (Liberec, Tsekki)
23.9.2011 MuddyX 6 -MTB rogaining (Oulu)
21.-23.9.2011 Sotilaiden SM-kisat (Niinisalo)
18.9.2011 SM-viesti (Alajärvi)
16.-17.9.2011 Lost in Kajaani -seikkailukisa
27.8.2011 Huippuliiga 4, TV (Inkoo)
20.8.2011 Nuorten Jukola (Kajaani)
16.-20.8.2011 Suunnistuksen MM-kilpailut (Chambery, Ranska)
12.-14.8.2011 FSO:n mestaruuskisat (Vöyri)
6.-7.8.2011 Suomen Tunturisuunnistus (Vuontispirtti)
30.7.2011 Pirkan Soutu (Tampere)
22.-23.7.2011 Rokua Geopark Challenge, multisport
17.7.2011 Harvester Relay (Sheffield)
11.-16.7.2011 FIN5-rastiviikko (Lohja)
7.-10.7.2011 Sulkavan Suursoudut
3.-8.7.2011 Kainuun Rastiviiko (Kuhmo)
2.7.2011 Kalevan Rastiviestit (Haapavesi)
1.-2.7.2011 Nuuskakairan Jotos -seikkailukilpailu (Ylitornio)
18.-19.6.2011 Jukolan ja Venlojen viesti, TV (Virolahti)
16.6.2011 Maailmancup, TV (Porvoo)
5.6.2011 Huippuliiga 2 SM-sprintti, TV (Piikkiö)
14.5.2011 Huippuliiga 1, TV (Tampere)
14.5.2011 MuddyX 5 -MTB rogaining (Oulu)
17.4.2011 Ankkurirastit (Halikko)
9.4.2011 Kevätyönviesti (Turku)
2.4.2011 Hiihtosuunnistuksen SM-erikoispitkä (Ylitornio)
26.-27.3.2011 SM-hiihdot (Kuopio)
16.-17.3.2011 Oltermannin Hiihto (Pohjois-Karjala)
5.-6.3.2011 Hiihtosuunnistuksen SM-keskimatka ja Lumi-Toukola -viesti (Joutseno)
25.-27.2.2011 Kaukopartiohiihto (Utti)
13.2.2011 Hiihtosuunnistuksen SM-viesti (Jämsä)
13.2.2011 BotniaVasan 53 km hiihto (Vöyri)
12.-13.2.2011 Umpihankihiidon MM-kisat (Pudasjärvi)
2.-5.2.2011 Jokkmokk Arctic Circle Man- multisport (Jokkmokk)
28.-30.1.2011 SM-hiihdot (Vöyri)
6.1.2011 Hiihtosuunnistuksen nuorten MM-katsastus (Kemi)

Vuoden 2010 seurantatapahtumat

9.-10.1.2010 Hiihtosuunnistuksen nuorten MM-katsastus (Joutseno)
13.-14.2.2010 Umpihankihiihdon MM-kisat (Pudasjärvi)
6.-7.3.2010 Hiihtosuunnistuksen SM-keskimatka ja Lumi-Toukola-viesti (Joensuu)
13.-14.3.2010 Hiihtosuunnistuksen SM-pitkä matka ja -viesti (Vuokatti)
16.-17.3.2010 Oltermannin hiihto (Lappeenranta)
20.3.2010 Vuokatti-hiihto
23.3.2010 CISM talvikisat, hiihtosuunnistus (Cogne, Italia)
3.4.2010 Hiihtosuunnistuksen SM-erikoispitkä matka (Rovaniemi)
10.4.2010 Kevätyönviesti (Turku)
24.-25.4.2010 FinnSpring, EM-katsastus + viesti (Rauma)
8.5.2010 Muddy-X 3 MTB-rogaining (Oulu)
13.5.2010 Prisma-rastit, Huippuliiga, EM-katsastus (Lohja)
15.5.2010 PedaSport Experience -multisport (Jyväskylä)
29.5.2010 Riiho Rata Race -multisport (Haapamäki)
16.6.2010 World Sport for All (Jyväskylä)
17.6.2010 Maailmancup, Nordic Orienteering Tour (Tuusula)
19.-20.6.2010 Jukolan ja Venlojen viesti, TV (Hyvinkää)
24.6.2010 Jatulitour MTB-rogaining (Haukipudas)
26.6.2010 Maailmancup, Nordic Orienteering Tour (Raufoss)
3.7.2010 Kalevan rastiviestit (Haukipudas)
5.-10.7.2010 Kainuun rastiviikko, MM-katsastus (Puolanka)
10.-11.7.2010 Sulkavan Suursoudut
12.-17.7.2010 FIN5-rastiviikko (Ruokolahti)
14.7.2010 Huippuliiga, MM-katsastus-sprintti, TV (Imatra)
16.-17.7.2010 ArcticCircle24 -seikkailukisa (Muonio)
17.7.2010 Mommilanjärven Soutelu
22.-24.7.2010 Pohjanlahden regatta (Pietarsaari)
24.-25.7.2010 KARHU 2010 Pioneeri- ja Suojelujotos (Säkylä)
24.-25.7.2010 Varsinais-Suomen Rastipäivät (Mynämäki)
5.-6.8.2010 Pohjoismaiset Merikadettipäivät, purjehdus (Helsinki)
7.-8.8.2010 Suomen Tunturisuunnistus (Kiilopää)
21.8.2010 Nuorten Jukola (Tampere)
28.8.2010 Huippuliigan finaali, TV (Inkoo)
12.9.2010 Muddy-X 4 MTB-rogaining (Oulu)
17.9.2010 Tykistön kunto-ottelu (Niinisalo)
19.9.2010 SM-viesti (Vihti)
22.9.2010 Sotilas-SM -suunnistus (Imatra)
30.9.2010 SSL:n Kumppanisuunnistus (Helsinki)
2.10.2010 SM-yösuunnistus (Mynämäki)
9.10.2010 Vaarojen Maraton, ultrajuoksu (Koli)
4.-5.12.2010 Ensilumen Rastit (Ylläs) + KaTa-cup 7.12.

Vuoden 2009 seurantatapahtumat

6.1.2009 Hiihdon Maakuntaviesti, Keski-Suomi (Vaajakoski)
7.-8.2.2009 Umpihankihiihdon MM-kisat (Pudasjärvi)
11.4.2009 Kevätyönviesti (Turku)
26.4.2009 Huippuliiga 1, Siljarastit (Paimio), TV
16.5.2009 Muddy-X maastopyöräseikkailu (Oulu)
21.5.2009 Huippuliiga 2, PRISMA-rastit (Siuntio), TV
6.-10.6.2009 PM-kisat & maailmancup (Salo)
13.-14.6.2009 Jukolan viesti (Mikkeli), TV
15.-17.6.2009 C-Elrob -robottitapahtuma (Oulu)
26.-27.6.2009 Maailmancup (Oslo)
27.6.2009 Kalevan Rastiviestit (Raahe)
10.-12.7.2009 ArcticCircle24 seikkailukisa (Pello)
18.7.2009 Mommilanjärven Soutelu
23.-25.7.2009 Pohjanlahden regatta (Kokkola)
25.-26.7.2009 Pyöräsuunnistuksen SM-kisat (Rovaniemi)
25.-26.7.2009 Terva 2009 Pioneeri- ja Suojelujotos (Kajaani)
8.8.2009 Huippuliiga 3, eGames (Espoo), TV
15.8.2009 Varjakkapurjehdus (Oulu)
28.-29.8.2009 MyWay RUNT matkapurjehdus (Oulu)
30.8.2009 Huippuliigan finaali (Mäntsälä), TV
5.9.2009 Edea Ocean Race, purjehdus (Oulu)
9.-11.9.2009 Sotilas-SM (Hamina)
19.9.2009 SM-keskimatka (Savonlinna)
20.9.2009 SM-viesti (Joensuu)
23.9.2009 SSL:n Kumppanisuunnistus (Tuusula)
26.9.2009 RäntäRace-purjehdus (Oulu)
26.9.2009 Muddy-X maastopyöräseikkailu (Oulu)
3.10.2009 SM-yösuunnistus (Raasepori)
10.10.2009 Vaarojen Maraton, ultrajuoksu (Koli)
10.10.2009 Jukka 60 night sprint
17.10.2009 Halikko-viesti (Salo)
20.10.2009 Söders SOL -seuranmestaruus (yösuunnistus)
23.10.2009 Ruotsinmestaruus yösuunnistus
25.10.2009 Smålandskavlen
7.-8.11.2009 KILPA 2009 - suomenajokoirien mestaruusottelu (Pälkäne)
28.-29.11.2009 Ensi Lumen rastit (Ylläs)
1.12.2009 Kairojen Taitaja -Cup (Ylläs)
12.-13.12.2009 Vuokatin Lumirastit (peruttu lumen puutteen vuoksi)
26.12.2009 Tapaninhaukut (Laihia)

Vuoden 2008 seurantatapahtumat

9.-10.2.2008 Umpihankihiihdon MM-kisat (Pudasjärvi)
21.-23.3.2008 Hiihtosuunnistuksen SM-sprintti ja Lapin Lumirastit (Keminmaa)
12.4.2008 Kevätyönviesti (Turku)
20.4.2008 Huippuliiga 1, Siljarastit (Paimio), TV
10.5.2008 Huippuliiga 2, PRISMA-rastit (Lohja), TV
7.6.2008 Huippuliiga 3 (Orivesi), TV
14.-15.6.2008 Jukolan Viesti (Tampere), TV
28.-29.6.2008 Keitele-Regatta, Äänekoski-Viitasaari
4.-5.7.2008 ArcticCircle24 seikkailukisa (Rovaniemi)
18.7.2008 FIN5-rastiviikon finaali (Saarijärvi)
19.-20.7.2008 Päijännepurjehdus Jyväskylä-Padasjoki
2.8.2008 TUSKA 2008 pitkän matkan suunnistus
5.-9.8.2008 H-veneiden MM-purjehdus (Hanko)
10.8.2008 Suomen Tunturisuunnistus (Ylläs)
15.-17.8.2008 FSO:n mestaruuskilpailut (Pietarsaari, Luoto)
15.-17.8.2008 505-luokan SM-regatta (Hanko)
20.8.2008 Ilmailu-5-ottelun MM-kisat, suunnistus (Vaajakoski)
24.8.2008 Huippuliiga 4 E-Games (Espoo), TV
27.-29.8.2008 Sotilas-SM (Rovaniemi)
29.-30.8.2008 MyWay RUNT matkapurjehdus (Oulu)
20.9.2008 Top Sport Experience -seikkailukisa (Laukaa)
4.-5.10.2008 Partiotaitojen SM-kisat (Pietarsaari)
8.10.2008 Eduskuntasuunnistus (Helsinki)
11.10.2008 Vaarojen Maraton -ultrajuoksu (Koli)
18.10.2008 Halikko-viesti (Halikko)
8.-9.11.2008 KILPA 2008 - suomenajokoirien mestaruusottelu (Hyrynsalmi)

Vuoden 2007 seurantatapahtumat

13.10.2007 Halikko-viesti
23.9.2007 SM-viesti, Lahti
17.9.2007 Top Sport Experience -seikkailukilpailu, Jyväskylä
12.8.2007 Himos OFFROADPro - enduro
11.8.2007 Huippuliiga 4, Hamina
2.-6.7.2007 Kainuun Rastiviikko, Sotkamo
30.6.2007 Kalevan rastiviesti, Pudasjärvi
14.-17.6.2007 Maailmancup + Jukolan viesti, Lapua
10.6.2007 Tornionlaakson Rastipäivät, Pello
17.5.2007 Huippuliiga 2, Lohja
7.5.2007 FinnSpring-viesti, Lieto
22.4.2007 Huippuliiga 1, Paimio
14.4.2007 Kevätyönviesti, Turku

Aiempia seurantakokeiluja 2005-2006

 ETUSIVU       TAPAHTUMAT       OHJEET       YHTEYSTIEDOT       in English