MAIN       EVENTS       INSTRUCTIONS       CONTACT       suomeksi 

Events 2017

(orienteering, if not mentioned otherwise)

16.4.2017 Huippuliiga 2 - FinnSpring (Mynämäki/Nousiainen)
16.4.2017 Huippuliiga 1 - Siljarastit (Paimio)
10.-13.4.2017 Lapponia-ski week (Muonio)
8.4.2017 Kevätyönviesti (Turku)
25.3.2017 Ski-O Finnish Championships ultra long (Ylitornio)
8.-9.3.2017 Oltermannin Hiihto
18.2.2017 Lost in Kajaani Winter
7.-12.2.2017 Ski-Orienteering European Championships (Imatra)
4.2.2017 Ruthless Raja -ski (Kainuu)
6.-7.1.2017 Loppiaishisut - Ski-O (Keminmaa)

Events 2016

15.12.2016 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
25.11.2016 Adventure Race Vierumäki
11.11.2016 Night Rogaining (Tampere)
5.11.2016 Raatojuoksu (Sipoo)
21.-22.10.2016 Synkkä Syysunelma (Sammatti)
15.10.2016 Finnish Championships ultra long (Tampere)
15.10.2016 4th Muddy-X South, MTB Rogaining (Järvenpää)
8.10.2016 16th Muddy-X, MTB Rogaining (Oulu)
2.10.2016 Oravatonni (Mynämäki)
30.9.-1.10.2016 Marathon of Dangers (Koli)
24.9.2016 Finnish Championships Night Orienteering (Vaajakoski)
23.-25.9.2016 Euromeeting (Latvia)
10.-11.9.2016 Lost in Kajaani -adventure race
6.-8.9.2016 Finnish military orienteering championships (Hamina)
4.9.2016 Finnish Championships Long distance (Kirkkonummi)
20.-29.8.2016 Nokian Tyres World Orienteering Championships (Sweden)
20.8.2016 Youth Jukola (Nurmijärvi)
20.8.2016 Vuokatti Trail Challenge
6.-7.8.2016 Finnish Fell Orienteering (Vuontispirtti)
31.7.-4.8.2016 World University Orienteering Championships (Hungary)
23.7.2016 Pirkan Soutu, rowing (Tampere)
21.-23.7.2016 Kvarken Orienteering Festival (Vaasa)
16.7.2016 Multi-Sport Adventure race (Ylistaro)
15.-16.7.2016 NUTS Pallas Trail Ultra
10.-16.7.2016 FIN5-orienteering week (Hamina)
8.-9.7.2016 Sulkava Rowing Race
2.7.2016 Huippuliiga 4, WOC-test Sprint (Porvoo)
2.7.2016 Marski Challenge (Loppi)
1.-2.7.2016 Ii Challenge (Ii)
24.-26.6.2016 Finnish WOC-tests (Imatra)
18.-19.6.2016 Jukola relay (Lappeenranta)
16.6.2016 Huippuliiga 3, Kouvola (Kouvola)
16.6.2016 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
11.6.2016 Ursak-adventure race (Joensuu)
5.6.2016 Huippuliiga 2, Finnish Championships Middle distance (Anttola)
27.-28.5.2016 NUTS Karhunkierros Trail Ultra (RUKA)
21.5.2016 Vierumäki Adventure
14.5.2016 15th Muddy-X, MTB Rogaining (Oulunsalo)
11.5.2016 Keskilaakso-Rastit VIP-orienteering (Kouvola)
7.-8.5.2016 KevätSuunnistus (Kouvola)
23.4.2016 2nd Muddy-X South, MTB Rogaining (Järvenpää)
17.4.2016 Huippuliiga 1, Silja-Rastit (Paimio)
11.-15.4.2016 Lapponia-ski week (Muonio)
9.4.2016 7 Summits Off-track Ski (Ylläs)
19.-20.3.2016 Lapin Lumirastit, Ski-O Finnish Championships (Ruka)
2.-3.3.2016 Oltermannin Hiihto (Joensuu)
28.2.2016 Botniavasan 52 km (Vöyri)
20.2.2016 Lost In Kajaani Winter Edition
19.-21.2.2016 Kaukopartiohiihto (Kouvola)

Events 2015

18.12.2015 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
27.11.-6.12.2015 Ski-Orienteering World Cup and Ensilumen Rastit (Ylläs)
13.-14.11.2015 Adventure Race Vierumäki
31.10.2015 Raatojuoksu (Sipoo)
18.10.2015 Finnish Championships ultra long distance (Hamina)
4.10.2015 Oravatonni (Mynämäki)
3.10.2015 Marathon of Dangers (Koli)
26.9.2015 Finnish Championships Night Orienteering (Vierumäki)
11.-12.9.2015 Lost in Kajaani -adventure race
10.-11.9.2015 Finnish military orienteering championships (Säkylä)
29.8.2015 Kellopuoti adventure race (Kiuruvesi)
22.8.2015 Youth Jukola (Raasepori)
31.7.-7.8.2015 World Orienteering Championships (Scotland)
25.7.2015 Pirkan Soutu, rowing (Tampere)
25.7.2015 NUTS Pallas -trail ultra (Muonio)
18.7.2015 Mesikämmen Challenge -adventure race (Ähtäri)
18.7.2015 Multi-Sport Adventure race (Ylistaro)
16.-18.7.2015 Kvarken Orienteering Festival (Vaasa)
11.7.2015 Marski Challenge-multisport (Loppi)
10.-11.7.2015 Sulkava Rowing Race
5.-10.7.2015 Kainuu O-week, Huippuliiga, WOC test (Suomussalmi)
27.6.2015 Huippuliiga 3, Sprint WOC-test (Loviisa)
27.6.2015 Kärkkäinen Challenge (Ii)
27.6.2015 Vuokatti Trail Challenge
25.6.2015 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
13.-14.6.2015 Jukola relay (Paimio)
6.6.2015 Ursak-adventure race (Joensuu)
3.6.2015 Parliament Orienteering (Espoo)
24.5.2015 Finnish Championships Middle distance (Ikaalinen)
23.5.2015 Huippuliiga 2, Särkänniemi-suunnistus (Tampere)
22.-23.5.2015 NUTS Karhunkierros Trail Ultra
14.5.2015 Huippuliiga 1, Prisma-rastit (Lohja)
9.5.2015 Spring Adventure (Lohja)
9.5.2015 13th Muddy-X, MTB Rogaining (Kiiminki)
6.-7.5.2015 Kouvolan iltarastit
2.-3.5.2015 KevätSuunnistus (Kouvola)
25.4.2015 2nd Muddy-X South, MTB Rogaining (Mäntsälä)
11.4.2015 Kevätyönviesti (Yläne)
11.4.2015 Saami Ski Race (Enontekiö)
7.-11.4.2015 Lapponia-ski week (Muonio)
29.3.2015 Ski-Orienteering Finnish Championships ultra long distance (Rovaniemi)
28.3.2015 Swix Ski Classics FInal- Årefjällsloppet 47 km (Sweden)
21.3.2015 Swix Ski Classics - Birkebeinerrennet 54 km (Norway)
11.-12.3.2015 Oltermannin hiihto (Eastern Finland)
8.3.2015 Swix Ski Classics - Vasaloppet 90 km (Sweden)
7.-8.3.2015 Ski-Orienteering Finnish Championships long distance and relay (Kouvola)
27.2.-1.3.2015 Kaukopartiohiihto (Kouvola)
8.2.2015 Botniavasan 52 km (Vöyri)
1.2.2015 Swix Ski Classics - König Ludwig Lauf 46 km (Germany)
25.1.2015 Swix Ski Classics - Marcialonga 57 km (Italy)
17.1.2015 Swix Ski Classics - La Diagonela 43 km (Switzerland)
11.1.2015 Swix Ski Classics - Jizerska 45 km (Czech Republic)

Events 2014

19.12.2014 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
14.12.2014 Swix Ski Classics - La Sgambeda 35 km (Italy)
10.-14.12.2014 First Snow Ski-O (Ylläs)
1.11.2014 Raatojuoksu (Sipoo)
25.10.2014 1st Muddy-X South, MTB Rogaining (Mäntsälä)
5.10.2014 Oravatonni junior event (Mynämäki)
4.10.2014 Vaarojen Maraton Ultra Trail (Koli)
27.9.2014 Finnish Championships night-O (Savonlinna)
27.9.2014 MuddyX 12 MTB rogaining (Oulu)
21.9.2014 Finnish Championships relay (Mäntsälä)
18.-19.9.2014 Finnish military orienteering championships (Hämeenlinna)
12.-13.9.2014 Lost in Kajaani -adventure race
7.9.2014 Finnish Championships long distance (Jyväskylä)
30.8.2014 eGames Huippuliiga final (Espoo)
30.8.2014 Poppia adventure race (Kiuruvesi)
16.8.2014 Youth Jukola (Kankaanpää)
16.8.2014 Mesikämmen Challenge -adventure race (Ähtäri)
3.8.2014 Esi-Jukola Relay (Paimio)
2.-3.8.2014 Finnish Fell Orienteering (Pallas)
2.8.2014 Turku Sprint, Huippuliiga 3
26.-27.7.2014 Botnia cycling + MTB (Vöyri)
26.7.2014 Pirkan soutu - rowing (Tampere)
25.-26.7.2014 NUTS Midnight Sun Trail Ultra (Ylläs-Pallas)
25.-26.7.2014 Nuuskakairan Jotos-adventure race (Ylitornio)
25.-26.7.2014 Endurance Quest-adventure race (Inkoo)
19.7.2014 Multi-Sport Adventure race (Ylistaro)
18.7.2014 Somero Night Rogaining
17.-19.7.2014 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
11.-12.7.2014 Sulkava Rowing Race
5.-12.7.2014 World Orienteering Championships (Italy)
28.-29.6.2014 Rokua Geopark Challenge (Rokua)
26.6.2014 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
14.-15.6.2014 Jukola relay (Kuopio)
11.-12.6.2014 World Cup (Imatra)
29.5.2014 Prisma-rastit, Huippuliga 2 (Inkoo)
29.5.2014 Kärkkäinen Challenge adventure race (Ii)
24.5.2014 Finnish Championships Middle distance (Joutseno)
17.-18.5.2014 Kevät Suunnistus (Kouvola)
16.-17.5.2014 NUTS Karhunkierros, Trail Ultra (Ruka)
10.5.2014 MuddyX 11 MTB rogaining (Muhos)
1.5.2014 Mehiläinen-Sprintti, Huippuliiga 1 (Raisio)
18.4.2014 Kevätyönviesti (Turku)
7.-11.4.2014 Lapponia-ski week (Muonio)
29.3.2014 Swix Ski Classics 6 - Årefjällsloppet 61 km (Sweden)
28.-30.3.2014 Lapin Lumirastit, Ski-O Finnish Championships (Sodankylä)
22.-23.3.2014 X-C Ski Finnish Championships (Jyväskylä)
19.-20.3.2014 Oltermanni relay (Eastern Finland)
15.-16.3.2014 FIS World Cup Falun (Sweden)
15.3.2014 -Cancelled- Swix Ski Classics 5 - Birkebeiner 54 km (Norway)
8.-9.3.2014 FIS World Cup Holmenkollen (Norway)
7.-14.3.2014 Ski-Orienteering European Championships (Russia)
2.3.2014 Swix Ski Classics 4 - Vasaloppet 90 km (Sweden)
2.2.2014 Swix Ski Classics 3 - König Ludwig Lauf 46 km (Germany)
26.1.2014 Swix Ski Classics 2 - Marcialonga 70 km (Italy)
12.1.2014 Swix Ski Classics 1 - La Diagonela 50 km (Switzerland)
3.-5.1.2014 FIS Tour de Ski, Cortina-Toblach & Final Climb (Italy)

Events 2013

20.12.2013 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
4.-8.12.2013 Ski-Orienteering World Cup (Ylläs)
1.12.2013 FIS Cross-country World Cup (Ruka)
30.11.-1.12. Ski-O World Ranking Events (Kiruna, Sweden)
2.11.2013 Raatojuoksu (Sipoo)
1.11.2013 MuddyX 10 MTB rogaining (Muhos)
6.10.2013 Oravatonni junior event (Mynämäki)
5.-6.10.2013 Baltic Junior Cup (Kirkkonummi)
5.10.2013 Marathon of Dangers, ultra XC run (Koli)
28.9.2013 Finnish Championships Night orienteering (Loimaa)
25.9.2013 Parliament Orienteering (Espoo)
18.-20.9.2013 Finnish military orienteering championships (Kouvola)
13.-14.9.2013 Lost in Kajaani -adventure race
8.9.2013 Finnish Championships Long distance (Pudasjärvi)
24.8.2013 Youth Jukola (Kouvola)
9.-11.8.2013 FSOM (Malax)
9.-10.8.2013 Nuuskakairan Jotos-adventure race (Ylitornio)
3.8.2013 Merenkurkun Rastipäivät (Vaasa)
3.-4.8.2013 Finnish Fell Orienteering (Saariselkä)
3.8.2013 Jämi84 - MTB
27.7.2013 Pirkan Soutu, Rowing (Tampere)
20.7.2013 Multi-Sport Adventure race (Ylistaro)
12.-13.7.2013 Sulkava Rowing Race
7.-13.7.2013 World Orienteering Championships (Vuokatti)
5.-6.7.2013 Rokua Geopark Challenge (Muhos)
27.6.2013 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
21.-23.6.2013 Fiinish WOC-test (Joensuu)
20.6.2013 Jatulitour multisport (Haukipudas)
15.-16.6.2013 Jukola relay (Jämsä)
7.-8.6.2013 World Cup, NORT (Turku)
18.5.2013 Finnish Championships Sprint (Mikkeli)
18.5.2013 NUTS-Karhunkierros 80 km trail ultra run (Kuusamo)
11.5.2013 Tampere Games, Huippuliiga 4
9.5.2013 PRISMA-rastit, Huippuliiga 3 (Lohja)
27.4.2013 FinnSpring, Huippuliiga 2 (Paimio)
20.4.2013 eSprint, Huippuliiga 1 (Espoo)
6.-7.4.2013 X-C skiing Finnish Championships (Kontiolahti)
2.-6.4.2013 Lapponia-ski week (Muonio)
29.-31.3.2012 Ski-O Finnish Championships Ultra Long and Lappland 3-days Ski-O (Keminmaa-Tornio)
23.3.2013 Swix Ski Classics Final - Årefjällsloppet 75 km (Sweden)
20.-21.3.2013 Oltermannin hiihto (Kouvola)
16.3.2013 Swix Ski Classics 5 - Birkebeinerrennet 54 km (Norway)
3.3.-4.4.2013 Skiing Across Finland (Virolahti-Arctic Ocean)
3.3.2013 Pirkan Hiihto 90 km (Niinisalo-Tampere)
3.3.2013 Swix Ski Classics 4 - Vasaloppet 90 km (Sweden)
1.-3.3.2013 300 km skiing (Utti)
10.2.2013 Botniavasan 52 km (c) (Vöyri)
3.2.2013 Swix Ski Classics 3 - König Ludwig Lauf 42 km (Italy)
27.1.2013 Swix Ski Classics 2 - Marcialonga 70 km (Italy)
13.1.2013 Swix Ski Classics 1 - Jizerska Padesatka 50 km (Czech)

Events 2012

4.12.2012 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
1.-4.12.2012 First Snow Ski-O (Saariselkä)
3.11.2012 Raatojuoksu/Kadaverloppet (Sipoo)
14.10.2012 MuddyX 8 -MTB rogaining (Oulu)
6.10.2012 Marathon of Dangers, ultra XC run (Koli)
3.10.2012 Parliament orienteering (Helsinki)
29.9.2012 Finnish Championships Night-O (Kuusankoski)
23.9.2012 Oravatonni junior event (Mynämäki)
21.-22.9.2012 Lost in Kajaani -adventure race
19.-21.9.2012 Finnish Military Championships (Riihimäki)
16.9.2012 Finnish Championships relay (Kuopio)
8.9.2012 Jämi21-XC-run (Jämi)
7.-8.9.2012 World Cup & Nordic Orienteering Tour (Kajaani/Vuokatti)
21.-25.8.2012 World Championships in MTB Orienteering (Hungary)
18.8.2012 Youth Jukola (Vehmaa)
10.-11.8.2012 Nuuskakairan Jotos -adventure race (Ylitornio)
4.-5.8.2012 Finnish Fell Orienteering (Ylläs)
4.8.2012 Jämi84-MTB (Jämi)
28.7.2012 Pirkan Soutu, Rowing (Tampere)
27.-28.7.2012 Botnia Cycling (Vöyri)
24.-28.7.2012 Endurance Quest -adventure race (Southern Finland)
21.-22.7.2012 Koillismaan Rastipäivät, Barents Match (Kuusamo)
21.7.2012 Multi-Sport Adventure race (Ylistaro)
20.-21.7.2012 Rokua Geopark Challenge (Rokua)
6.-7.7.2012 Sulkava Rowing Race
1.-6.7.2012 Kainuu O-week (Kajaani)
30.6.2012 kaleva O-relay (Rokua)
16.-17.6.2012 Jukola relay (Vantaa)
7.6.2012 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
8.5.2012 Itä-Uudenmaan Juoksu, road running relay (Loviisa)
5.5.2012 MuddyX 7 -MTB rogaining (Oulu)
28.-29.4.2012 FinnSpring, EOC-test (Sipoo)
26.4.2012 Akateeminen Wartti (Helsinki)
15.4.2012 X-C Suomen Cup (Ruka)
14.4.2012 Kevätyönviesti Night-O Relay (Turku)
6.-9.4.2012 Ski-O Finnish Championships Ultra Long and Lappland 3-days Ski-O (Pello)
31.3.2012 SkiClassics Final (Sweden)
26.-30.2012 Lapponia Ski Week (Muonio)
24.-25.3.2012 X-C Finnish Championships (Imatra)
21.-22.3.2012 Oltermanni Military Ski-O
17.3.2012 Birkebeinerrennet, 54 km (c) (Norway)
10.-11.3.2012 Ski-O Finnish Championships middle distance and Lumi-Toukola -relay (Kangasniemi)
4.3.2012 Pirkan Hiihto 90 km (Niinisalo-Tampere)
2.-4.3.2012 300 km skiing (Utti)
19.2.2012 Tartu Maraton, 63 km (c) (Estonia)
18.2.2012 Jämi42 - SKI, 42 km (c) (Jämi)
12.2.2012 BotniaVasan, 53 km (c) (Vöyri)
11.-12.2.2012 Off-Track Skiing World Championships (Pudasjärvi)
5.2.2012 König Ludwig Lauf, 50 km (c) (Germany)
29.1.2012 Marcialonga (Italy)
28.1.2012 X-C Finnish Championships (Keuruu)
15.1.2012 X-C Suomen Cup (Vantaa)
8.1.2012 Jizerska Padesatka 50 km (c) (Czech)
6.-7.1.2012 Ski-O Wcup selection races (Keminmaa)
5.-8.1.2012 Tour de Ski, Cortina-Toblach & Final Climb (Italy)

Events 2011

15.12.2011 Kirkkojärven Marssi (RUK Hamina)
3.-6.12.2011 First Snow Ski-O (Saariselkä)
27.11.2011 X-C World Cup (Ruka)
5.11.2011 Raatojuoksu/Kadaverloppet (Sipoo)
8.10.2011 Marathon of Dangers, ultra XC run (Koli)
1.10.2011 Finnish Championships Night-O (Sastamala)
28.9.2011 Parliament orienteering (Vantaa)
25.9.2011 Oravatonni junior event (Mynämäki)
24.-25.9.2011 World Cup (Liberec, Czech)
23.9.2011 MuddyX 6 -MTB rogaining (Oulu)
21.-23.9.2011 Finnish Military Championships (Niinisalo)
18.9.2011 Finnish Championships Relay (Alajärvi)
16.-17.9.2011 Lost in Kajaani Adventure Race
27.8.2011 Huippuliiga 4, TV (Inkoo)
20.8.2011 Youth Jukola (Kajaani)
16.-20.8.2011 World Orienteering Championships (Chambery, France)
12.-14.8.2011 FSOM (Vöyri)
6.-7.8.2011 Finnish Fell Orienteering (Vuontispirtti)
30.7.2011 Pirkan Soutu, rowing (Tampere)
22.-23.7.2011 Rokua Geopark Challenge, multisport
17.7.2011 Harvester Relay (Sheffield)
11.-16.7.2011 FIN5 O-week (Lohja)
7.-10.7.2011 Sulkava Rowing Race
3.-8.7.2011 Kainuu O-week (Kuhmo)
2.7.2011 Kaleva O-relay (Haapavesi)
1.-2.7.2011 Nuuskakairan Jotos -multisport (Ylitornio)
18.-19.6.2011 Jukola relay, TV (Virolahti)
16.6.2011 World Cup, TV (Porvoo)
5.6.2011 Huippuliiga 2 Finnish Championship -sprint, TV (Piikkiö)
14.5.2011 Huippuliiga 1, TV (Tampere)
14.5.2011 MuddyX 5 -MTB rogaining (Oulu)
17.4.2011 Ankkurirastit (Halikko)
9.4.2011 Kevätyönviesti Night-O relay (Turku)
2.4.2011 Ski-O Finnish Championships ultra long (Ylitornio)
26.-27.3.2011 X-C Ski Finnish Championships (Kuopio)
16.-17.3.2011 Oltermanni Military Ski-O (Pohjois-Karjala)
5.-6.3.2011 Ski-O Finnish Championships Middle distance and Lumi-Toukola -relay (Jotseno)
25.-27.2.2011 300 km skiing (Utti)
13.2.2011 Ski-O Finnsih Championships relay (Jämsä)
13.2.2011 BotniaVasan 53 km X-C Ski (Vöyri)
12.-13.2.2011 Off-track skiing world championship (Pudasjärvi)
2.-5.2.2011 Jokkmokk Arctic Circle Man- multisport (Jokkmokk)
28.-30.1.2011 X-C Ski Finnish Championships (Vöyri)
6.1.2011 Ski-O JWOC test race (Kemi)

Events 2010

9.-10.1.2010 Ski-O JWOC test race (Joutseno)
13.-14.2.2010 Off-track skiing world championship (Pudasjärvi)
6.-7.3.2010 Ski-O Finnish Championships, Middle distance and Lumi-Toukola-relay (Joensuu)
13.-14.3.2010 Ski-O Finnish Championships, Long distance and relay (Vuokatti)
16.-17.3.2010 Oltermannin hiihto (Lappeenranta)
20.3.2010 Vuokatti-hiihto, 60 km X-C Ski -race
23.3.2010 CISM Winter Games Ski-O (Cogne, Italy)
3.4.2010 Ski-O Finnish Championships, Ultra long distance (Rovaniemi)
10.4.2010 Night-O relay (Turku)
24.-25.4.2010 FinnSpring, EOC-test + relay (Rauma)
8.5.2010 Muddy-X 3 MTB-rogaining (Oulu)
13.5.2010 Prisma-rastit, Huippuliiga, EOC-test (Lohja)
15.5.2010 PedaSport Experience -multisport (Jyväskylä)
29.5.2010 Riiho Rata Race -multisport (Haapamäki)
16.6.2010 World Sport for All (Jyväskylä)
17.6.2010 World Cup, Nordic Orienteering Tour (Tuusula)
19.-20.6.2010 Jukola relay, TV (Hyvinkää)
24.6.2010 Jatulitour MTB-rogaining (Haukipudas)
26.6.2010 World Cup, Nordic Orienteering Tour (Raufoss)
3.7.2010 Kaleva o-relay (Haukipudas)
5.-10.7.2010 Kainuu orienteering week, WOC-test (Puolanka)
10.-11.7.2010 Sulkava Rowing Race
12.-17.7.2010 FIN5 orienteering week (Ruokolahti)
14.7.2010 Huippuliiga, WOC-test-sprint, TV (Imatra)
16.-17.7.2010 ArcticCircle24 -multisport (Muonio)
17.7.2010 Mommilanjärven Soutelu, Rowing
22.-24.7.2010 Gulf of Bothnia Regatta (Pietarsaari)
24.-25.7.2010 KARHU 2010 military contest (Säkylä)
24.-25.7.2010 Varsinais-Suomen Rastipäivät (Mynämäki)
5.-6.8.2010 Nordic Cadet Meeting, sailing (Helsinki)
7.-8.8.2010 Finnish Fell Orienteering (Kiilopää)
21.8.2010 Youth Jukola (Tampere)
28.8.2010 Huippuliiga final, TV (Inkoo)
12.9.2010 Muddy-X 4 MTB-rogaining (Oulu)
17.9.2010 Military contest (Niinisalo)
19.9.2010 Finnish Championships Relay (Vihti)
22.9.2010 Finnish Military Championships (Imatra)
30.9.2010 Parliament orienteering (Helsinki)
2.10.2010 Finnish Championships Night-O
9.10.2010 Vaarojen Maraton, ultra XC run (Koli)
4.-5.12.2010 First-Snow Ski-O (Ylläs) + KaTa-cup 7.12

Events 2009

6.1.2009 Regional Ski-relay (Vaajakoski)
7.-8.2.2009 Off-track skiing world championship (Pudasjärvi)
11.4.2009 Night-O relay (Turku)
26.4.2009 Finnish Top League 1 (Paimio), TV
16.5.2009 Muddy-X MTB adventure (Oulu)
21.5.2009 Finnish Top League 2 (Siuntio), TV
6.-10.6.2009 NOC & World Cup (Salo)
13.-14.6.2009 Jukola relay (Mikkeli), TV
15.-17.6.2009 C-Elrob, The European Robot Trial (Oulu)
26.-27.6.2009 World Cup (Oslo)
27.6.2009 Kaleva O-Relay (Raahe)
10.-12.7.2009 ArcticCircle24 multisport (Pello)
18.7.2009 Mommilanjärven Soutelu, Rowing
23.-25.7.2009 Gulf of Bothnia Regatta (Kokkola)
25.-26.7.2009 MTB-O Finnish Championships (Rovaniemi)
25.-26.7.2009 Terva 2009 military contest (Kajaani)
8.8.2009 Finnish Top League 3, eGames (Espoo), TV
15.8.2009 Varjakka Regatta (Oulu)
28.-29.8.2009 MyMaw-RUNT, long distance sailing, (Oulu)
30.8.2009 Finnish Top League Final (Mäntsälä), TV
5.9.2009 Edea Ocean Race, sailing (Oulu)
9.-11.9.2009 Military Finnish Championships (Hamina)
19.9.2009 Finnish Championships Middle distance (Savonlinna)
20.9.2009 Finnish Championships Relay (Joensuu)
23.9.2009 Parliament orienteering (Tuusula)
26.9.2009 RäntäRace-sailing (Oulu)
26.9.2009 Muddy-X MTB adventure (Oulu)
3.10.2009 Finnish Championships night orienteering (Raasepori)
10.10.2009 Vaarojen Maraton, ultra XC run (Koli)
10.10.2009 Jukka 60 night sprint
17.10.2009 Halikko-relay (Salo)
20.10.2009 Söders SOL -club championships in night-O
23.10.2009 Swedish championships in night-O
25.10.2009 Smålandskavlen
7.-8.11.2009 KILPA 2009 test for hunting dogs
28.-29.11.2009 First-Snow Ski-O (Ylläs)
1.12.2009 Kairojen Taitaja -Cup (Ylläs)
12.-13.12.2009 Vuokatti Ski-O (cancelled due lack of snow)
26.12.2009 Hunting dog event (Laihia)

Events 2008

9.-10.2.2008 Off-track skiing world championship (Pudasjärvi)
21.-23.3.2008 Ski-orienteering FC-sprint and Lapland 3-days (Keminmaa)
12.4.2008 Night-O relay (Turku)
20.4.2008 Finnish Top League 1 (Paimio), TV
10.5.2008 Finnish Top League 2 (Lohja), TV
7.6.2008 Finnish Top League 3 (Orivesi), TV
14.-15.6.2008 Jukola Relay (Tampere), TV
28.-29.6.2008 Keitele-Regatta, long distance sailing, Äänekoski-Viitasaari
4.-5.7.2008 ArcticCircle24 multisport (Rovaniemi)
18.7.2008 FIN5-O-week final (Saarijärvi)
19.-20.7.2008 Päijännepurjehdus, long distance sailing, Jyväskylä-Padasjoki
2.8.2008 TUSKA 2008 long distance orienteering
5.-9.8.2008 H-boat World Championships sailing (Hanko)
10.8.2008 Finnish Fellorienteering (Ylläs)
15.-17.8.2008 FSOM (Pietarsaari, Luoto)
15.-17.8.2008 505-class Finnish Championship Regatta (Hanko)
20.8.2008 World Military Aeronautical Pentathlon Championship, orienteering (Vaajakoski)
24.8.2008 Finnish Top League 4 (Espoo), TV
27.-29.8.2008 Military Finnish Championships (Rovaniemi)
29.-30.8.2008 MyMaw-RUNT, long distance sailing, (Oulu)
20.9.2008 Top Sport Experience -multisport (Laukaa)
4.-5.10.2008 Scoutcraft Finnish Championships (Pietarsaari)
8.10.2008 Parliament orienteering (Helsinki)
11.10.2008 Vaarojen Maraton-ultramarathon (Koli)
18.10.2008 Halikko-relay (Halikko)
8.-9.11.2008 Kilpa 2008 (Hyrynsalmi)

Events 2007

13.10.2007 Halikko-relay
23.9.2007 FC-relay, Lahti
17.9.2007 Top Sport Experience -multisport, Jyväskylä
12.8.2007 Himos OFFROADPro - enduro
11.8.2007 Finnish Elite League 4, Hamina
2.-6.7.2007 Kainuu Orienteering Week, Sotkamo
30.6.2007 Kaleva-relay, Pudasjärvi
14.-17.6.2007 World Cup + Jukola-relay, Lapua
10.6.2007 National event, Pello
17.5.2007 Finnish Elite League 2, Lohja
7.5.2007 FinnSpring-relay, Lieto
22.4.2007 Finnish Elite League 1, Paimio
14.4.2007 Night-O relay, Turku

Older experiments 2005-2006

 MAIN       EVENTS       INSTRUCTIONS       CONTACT       suomeksi